בדיקת דירה חדשה מקבלן – מומלץ לבדוק

אם כן, מהי אותה בדיקה ומדוע נדרש לבדוק גם דירה חדשה?? בדיקת דירה חדשה מקבלן מתחלקת לשתיים, בחלק הראשון נבדקים הליקויים בכלל המערכות בנכס, דוג': קירות עקומים, רצפה משופעת, תקינות נק' המים והאביזרים, המעקות והזכוכיות, חיפוי הקירות וריצוף הרצפה, החשמל ופרטי האלומיניום, הדלתות והמסגרות השונים וכמובן גם בדיקת רטיבות שלא קיימת רטיבות בנכס. בחלק השני של הבדיקה נבדקות התכניות על מנת לוודא שכלל נק' החשמל והאביזרים מותקנים בכמות שהובטחה ובמיקום עפ"י תכנית, בנוסף נבדק שטח הדירה בהתאמה למידות הדירה ובסטייה המותרת לקבלן. בנוסף, נבדק גם המפרט, כאשר בשלב זה בודקים האם דברים שהובטחו סופקו, דוגמא: סוג הריצוף, גובה החיפוי בחדרים רטובים ובחדרי השרות, סוג הזיגוג בחלונות, סוגי הפתיחה של החלונות, הכנות מיוחדות למיזוג/גז. הנמכות גבס שהובטחו לטובת מיזוג האוויר, גודל לוחות החשמל, הכנות של שעוני שבת וכדומה. אציין שיחס הדירות הנבדק כיום הוא גדול יותר לטובת דירות חדשות. ההבדל בבדיקה בין דירות חדשות וישנות בעיקרו הינו בדגש על חריגות בניה, רטיבות ובלאי של חלק מהמערכות בנכס דוג': אינסטלציה, איטום ומצב הנכס מבחינת סדיקה ויציבות.

בשנים האחרונות, בדיקת דירה מקבלן הפכה לעניין של מה בכך וזאת בדומה לליווי משפטי שדייר נעזר בכל עסקת מקרקעין אותה הוא מבצע. בנוסף אציין שכיום ישנם לא מעט קבלנים שאפילו ממליצים לדיירים להזמין בודקים מטעמם בשלב פרוטוקול מסירה ראשוני, על מנת לבדוק את מצב הדירה וככל שישנן הערות הקבלן פועל לתיקון אותם ליקויים. על אף העובדה שעדין ניתן לספור את אותם קבלנים/יזמים על יד אחת, תופעה זו מתרחבת. האידיאל מבחינת הקבלן והדייר הינו שהקבלן ילמד מהטעויות שלו בביצוע לטובת הדיירים הבאים ולא פחות ימנע מלהגיע לערכאות משפטיות, הליך מיותר לכל הצדדים. אחדד נקודה חשובה נוספת, במקרים בהם קבלן אינו מאפשר בדיקת דירה חדשה, שואלים אותי דיירים מבועתים מה לעשות. חשוב לציין כי ראשית, הקבלן אינו מחויבי לאפשר לכם לבדוק את הנכס, אלא אם הכנסתם סעיף מחייב בחוזה. מדוע הקבלן אינו מאפשר!?? זו כבר שאלה מעניינת, הסיבה הרווחת היא שקבלנים מפחדים שדייר יעלה על ממצאים שהקבלן לא בדיוק מעוניין לפרוס בפניו, במילים פשוטות למה לקבלן להצביע על ליקוי. ככל שקיים ליקוי הדייר צריך למצוא אותו. במקרה שמגיע בודק לנכס, די ברור שהבודק ברוב המקרים יעלה על הליקויים כולל כאילו שגם הקבלן לא יודע שקיימים בדירה, בדרך כלל תקנות שונות. עם זאת, חשוב להבין שגם אם הדירה לא נבדקה במעמד הפרוטוקול ואפילו לא בשלב קבלת המפתח, הדייר יכול להזמין בכל עת בודק לנכס ואין זה משנה אם לפני אחרי קבלתו.

מידע נוסף בנושא

מתי לבדוק

מקובל לבצע בדיקת דירה חדשה מקבלן לפני אכלוס הנכס. ביצוע הבדיקה כאשר כבר נכנסת לדירה הוא קשה ומסורבל הרבה יותר, ואם יתגלו ליקויים פינוי הדירה וביצוע התיקונים הדרושים כרוך באי נוחות רבה לבני הבית. שימו לב שאתם יכולים לבצע את הבדיקה מתי שתרצו, אך יש פרקי זמן קבועים בחוק, וגם בהתאם לחוזה מול הקבלן, שבמהלכם אתם יכולים לגשת לקבלן עם תוצאות בדק הבית ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים שנמצאו.

על בדיקת בדק בית

עין בלתי מקצועית תתקשה להבחין בכל הליקויים, מה גם שיש ליקויים שלא ניתן לזהות בלי מעבר על המפרט ועל התחייבויות הקבלן בחוזה. מדובר בסט שלם של בדיקות ואלמנטים ודרוש לשם הבדיקות גם מכשור מיוחד וידע נרחב בהנדסת בניין. כדאי מאוד לפנות לחברה אשר מבצעת בדיקת בדק בית לשם בדיקת דירה חדשה מקבלן שרכשתם.

בדיקת דירה חדשה מקבלן

יש כמה דברים שחשוב מאוד לבצע בתהליך רכישת דירה, ואחד מהם הוא בדיקת דירה חדשה מקבלן. כשאתם רוכשים דירה אתם למעשים רוכשים מכלול של חלקים שנבנו בתהליך הנדסי, עם מערכות קשורות. הדירה שרכשתם כוללת מערכות חשמל, מים, אינסטלציה כמו גם יציקות בטון והשלד. ונשאלת בהקשר הזה השאלה הבאה: כיצד אתם יכולים לדעת שהקבלן מספק לכם דירה ללא ליקויים ותקלות? כיצד למשל תדעו שאין בעיות איטום ונזילות. בדיוק בשביל זה כדאי מאוד להזמין בדק בית.

מחיר של בדיקת דירה חדשה מקבלן

העלות של הזמנת בדיקת דירה חדשה מקבלן היא נמוכה מאוד ביחס לעלות הדירה ולתועלת מהבדיקה. המחיר נע בין 1,400  ל 2,000 שח תלוי בהיקף הבדיקה ובגורמים נוספים, אך לכל הדעות מדובר במחיר משתלם במיוחד ביחס לתועלת.

אם לא תבצעו בדיקת דירה חדשה מקבלן ייתכן מאוד שלא תדעו על ליקויים שקיימים, וכאשר תגלו אותם זה יהיה כבר מאוחר מדי. הבדיקה מקיפה מאוד ובסיומה אתם מקבלים דוח שנקרא חוות דעת הנדסית בו מפורטים על הליקויים. ליקויים נפוצים הם של איטום ונזילות, אינסטלציה, שיפוע בריצוף כמו גם חוסר התאמה בין המפרט והתכנון לבין הביצוע בפועל מבחינת מידות.

לפני הכניסה לדירה

כדאי מאוד להזמין בדק בית לדירה חדשה מקבלן לפני שאתם נכנסים לדירה. אם למשל תיכנסו לגור בדירה ותגיע עונת החורף שתבשר לכם על בעיית איטום או רטיבות בגג או בקירות – יהיה מאוד לא נעים וטרחני לטפל בכך תוך כדי עונת החורף. ולא מדובר רק על ליקויי איטום אלא על רשימה ארוכה של ליקויים אפשריים שכדאי מאוד לתקן ולמנוע החרפה שלהם ככל שחולף הזמן. השורה התחתונה היא שרצוי מאוד לבצע בדק בית לדירה חדשה מקבלן לפני פרוטוקול מסירה.

כמה עולה

על בדק בית לדירה חדשה מקבלן תשלמו בממוצע קרוב ל 1,500 ₪ כאשר יש בדיקות בעלות גבוהה או נמוכה יותר אך זהו המחיר הממוצע.

מה כלול

שירות של בדק בית לדירה חדשה מקבלן כולל בדיקות מקיפות. כך למשל נבדק המבנה עצמו כולל הגג, הקירות והחיפויים. גם אלמנטים מקיפים כמו החצר, הגינה ואם יש גדר או חומה היקפית שנבנו מטעמו של הקבלן הם נבדקים גם. כל הפתחים והחלונות נבדקים כולל הדלתות. מבוצעת בדיקת אינסטלציה כולל לחץ מים במידת הנדרש וגם של מערכת החשמל. מערכת מיזוג האוויר נבדקת גם היא וגם מערכת ההסקה ככל שיש כזו. במקרה שבו יש צורך השירות גם כולל הוצאת מכתב התראה וליווי משפטי.

בדק בית לדירה חדשה מקבלן

כאשר מדובר על בדק בית לדירה חדשה מקבלן ישנם כמה וכמה היבטים שהבדיקה כוללת וחשוב להכיר אותם. חברה מקצועית אשר תבצע בכנס שלכם את בדק הבית תשלח בודק מקצועי ומוסמך ותקבלו את כל ממצאי הבדיקה ורשימת הליקויים בצורה מפורטת ומסודרת במסגרת דוח מקצועי.

בדק בית לדירה חדשה מקבלן עם אחריות

בהתאם לחוק המכר והחוזה שחתמתם עליו לרכישת הדירה הרי שהאחריות לתיקון הליקויים היא של הקבלן. חשובה לדעת שהקבלן נושא באחריות לגבי חלקים מסוימים מהדירה כמו גם העובדה שהאחריות איננה לעד, אלא בחוק קבועים פרקי הזמן בהם חלה האחריות. ולכן ככל שתקדימו לבצע בדק בית לדירה חדשה מקבלן כך תרוויחו יותר. כך למשל על אי התאמה יש שנה אחת של אחריות ועל ליקוי ריצוף למשל יש שלוש שנים אחריות.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    דילוג לתוכן