בדיקת דירה יד שנייה לפני קנייה אינה בגדר המלצה, אלא חובה. אנשים נוטים להקל ראש ברכישת בית או דירה בצורה שאינה ברורה. חושבים לעצמכם "מה כבר יכול להיות?", ובכן אתחיל בכך שאציין כי לא אחת, לאחר שאני בודק את הנכסים ומעביר את ממצאי חוות הדעת ההנדסית לרוכש הפוטנציאלי, הוא חוזר בו מהצעתו לאור הליקויים שהתגלו בבית.

בכל שלבי הבדיקה וגם לאחריה, אני מסביר ללקוחותיי את הפרקטיקה העומדת מאחורי רישום חוות הדעת והליקויים שמתגלים, תוך כדי עמידה על הדברים החשובים באמת. ישנם ליקויים מינוריים ואסתטיים שרובנו יכולים לחיות איתם בשלום ולעומתם קיימים ליקויים הקשורים לאיטום ונזילות במבנה אשר מטבעם מורכבים יותר לתיקון ולא אחת מבריחים רוכש פוטנציאלי.

החשיבות של בדיקת דירה יד שנייה לפני קניה

במקרים בעייתיים ביותר, מתגלים סדקים עוברים במבנה, המעידים על חיכוך שלילי של היסודות והקרקע. בעיות שרובנו נמנע להיכנס אליהם מלכתחילה בידיעת הנזק והפתרון שיידרש לתיקונו. בהתאם, מומלץ לבצע בדיקה בית מוקדמת ככל שניתן טרם רכישת הנכס. כאשר, ביחס של עלות מול תועלת, בדיקות דירה יד שניה, כמו כל בדק בית, הינה חובה ועלותה בטלה בשישים.

אחת התועלות המרכזיות של ביצוע בדיקה עבור דירה יד שניה או חדשה עם ניר גורוביץ' וידר היא קבלת חוות דעת הנדסית מפורטת ומתומחרת (מציגה הערכות על עלויות תיקון הליקויים). יש לציין כי הליקויים בחוות הדעת נחלקים בגדול לשני סוגים. ליקויים שקיימות דרישות תקן ברורות לגביהם, הכוללות סטיות מותרות ואסורות. וישנם גם ליקויים נוספים שהדרישה לגביהם לא תמיד ברורה ובהתאם יירשם כי קבלן סביר היה נמנע מלבצעם וזאת בהתאם לכללי המקצוע הטובים והמקובלים. חוות הדעת תשמש את הדייר כמובן במקרה של תביעה משפטית.

בדיקת הדירה לפני קניה עם ניר גורוביץ' וידר

זקוקים לביצוע בדיקת דירה יד שניה לפני קניה או בדק בית לפני רכישה? האדריכל ניר גורוביץ' וידר, בעל תואר B.ARC, כאן לשירותכם. הנכם מוזמנים להתרשם מההמלצות הקיימות על ניר ומהשירותים שהוא מספק בתחום של בדק בית, בדיקות דירה יד שניה, בדיקת רטיבות ואיתור ליקויי בניה. אל תקנו חתול בשק.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    דילוג לתוכן