חסכתם במשך שנים את ההון התחלתי הנדרש לקניית דירה, קיבלתם אישור למשכנתא ועכשיו אתם עומדים לפני חתימה על חוזה. רגע לפני שאתם חותמים, כדי להזמין בדק בית מאיש מקצוע, כדי שלא תקנו חתול בשק.

מדוע זה חשוב?

בדיקת דירה או בדק בית בשפה המקצועית, זהו שרות שמטרתו לבדוק את הנכס ולוודא שאין בו ליקויים מבניים או תקלות אחרות. כאשר אתם מגיעים לדירה מסוימת, אתם יכולים להתרשם מהחלוקה הפנימית שלה, מהתאורה, וממצבה באופן כללי, אך אין לכם את הכלים המקצועיים לאתר בעיות מורכבות כמו רטיבות, נזילות, עובש, בעיות צנרת, חשמל או ליקויים הקשורים למבנה.

תארו לעצמכם שלאחר שהשקעתם את כל ההון שחסכתם במשך השנים, והתחייבתם למשכנתא גדולה, אתם מגלים שהצנרת בדירה ישנה ואינה עומדת בעומס ועלות החלפתה מגיעה לעשרות אלפי שקלים? זוהי רק דוגמה אחת לתקלות היכולות להתגלות לאחר שתעברו להתגורר בתוך הדירה, ואז כבר יהיה מאוחר מדי ותצטרכו להתמודד מול עובדה קיימת.

סיבה נוספת לבצע בדק בית, היא כדי להשתמש בדוח הבדיקה למטרות מיקוח. קשה מאד למצוא דירה שחפה לגמרי מליקויים, אך במקרים רבים הליקויים הם שטחיים או לא חמורים והם לא צריכים לשנות את דעתכם לגבי רכישת הדירה. עם זאת, הליקויים יכולים לשמש במהלך המשא ומתן כדרך להוריד את מחיר הדירה וזהו כלי חשוב שכדאי להיות מודעים אליו.

מה צריך לדעת אודות הבדיקה עצמה?

את הבדיקה מבצע מהנדס או אדריכל, אשר מתמחה בביקורת מבנים. הבדיקה עצמה אורכת בין שעה לשלוש שעות, תלוי בגודל הדירה ובגורמים נוספים אשר יכולים להתגלות תוך כדי. אתם כמובן יכולים להיות נוכחים במהלך הבדיקה, לשאול שאלות ולקבל מידע מפורט אודות הממצאים אך גם אם לא תהיו נוכחים תקבלו דוח מלא אשר יכיל את רשימת המקומות שנבדקו ומה היו הממצאים שהתגלו. דוח זה מהווה מסמך משפטי לכל דבר, אותו תוכלו להציג בפני הקבלן ובמידת הצורך גם בבית המשפט.

מבחינת הבדיקה עצמה, הבודק יבחן האם תכניות הדירה תואמות את המצב הקיים וללא חריגות בניה. בדירה חדשה מקבלן הוא יוודא שגם המפרט שהובטח לדייר תואם לזה שקיים בפועל. בנוסף ייבדקו התשתיות השונות בדירה ובבניין, כמו תשתיות חשמל, ביוב ומים. בדיקה זו חשובה בכל הדירות אך במיוחד בדירות ישנות.

בדיקת דירה כוללת גם נקודות נוספות, כמו טיח, איטום, בידוד וכלי אינסטלציה. את הפירוט המלא תוכלו לקבל מאיש המקצוע.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן