בדיקת דירה לפני קנייה משמשת לגילוי מוקדם של נזקים בדירה, הן בפן התכנוני והן בפן הביצועי. בבדיקת דירות רבות, נמצאים ליקויים הנוגעים לאלמנטים בטיחותיים בבניין דוגמת נשירות חיפויים, גובה מעקות, פתחים ומדרגות לא תקניות, ועד היעדר אוורור חללים. אלה רק דוגמאות קטנות הממחישות את הצורך בביצוע בדק בית.

בנוסף, נמצאים ליקויים רבים ומגוונים הנוגעים לכלל מערכות הדירה, ליקוי רטיבות, בעיות עובש, חדירות מים מקירות ופתחים, סטיות בבניית הקירות, סדקים, בעיות ריצוף ואינסטלציה, מעקות, דלתות ואלומיניום. הבדיקה מקיפה מאוד וסוקרת את כל הנכס, כמעט ולא נמצא נכס שחף מליקויים, בין אם מדובר בקבלנים גדולים ומוכרים, ובין אם מדובר בקבלנים קטנים.

כיצד מתבצעת בדיקת הדירה?

בדיקת דירה מתחלקת לשתיים: האחת, בדיקה מקיפה של הליקויים בהתאם לדרישות והתקנות ואילו השנייה, נוגעת יותר להתאמות בין התכניות והמפרטים שסופקו ע"י הקבלן ובין מה שנבנה בפועל. המורכבות הגדולה בתכנון בנייה ושיווק יחידות דיור על ידי קבלנים מגלמת בתוכה סוגיות רבות להן נדרש הקבלן לתת את הדעת, החל משיווק הדירות והתאמת התכניות המשווקות להיתר וכלה במפרטים המסופקים לדיירים בהם מתחייב הקבלן להרבה מאוד פרטים המשתנים בחתך הבניין מחתך דירה אחת לאחרת.

בהיעדר סנכרון בין המתכננים, היועצים ומנהלי הפרויקטים המיישמים את התכניות, מתגלים ליקויים חלקם ניתנים לתיקון וחלקם שאינו. זמן הבדיקה הנדרש, משתנה בהתאם לגודל הדירה אך לרוב בדירה ממוצעת זמן הבדיקה הינו שעה וחצי.

בדיקת דירה עם ניר גורוביץ' וידר

בסיום הבדיקה יופק דו"ח בו יופיעו כל הליקויים שהתגלו במהלך בדיקת הדירה, אופן תיקון הליקויים וציטוט התקנים והתמונות לכל אחד מהם. חוות הדעת ההנדסית מתומחרת, כך שניתן לאמוד את גובה הליקויים בדירה, בין אם העבודה תיעשה על ידי הקבלן ובין אם תיעשה על ידי גורם חיצוני.

נכנסים לדירה חדשה? רוכשים דירה יד שניה? אל תוותרו על בדק בית, שתגלה מבועד מועד את הליקויים הקיימים ותספק לכם חוות דעת הנדסית מקצועית, שגם תשרת אתכם מול הקבלן המבצע, מוכר הדירה או בית המשפט במידת הצורך. מעוניינים בביצוע בדיקת דירתכם? המשיכו לקריאה נוספת על בדיקת דירה לפני קנייה.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן