כאשר מתייחסים לנושא של בדק בית, יש להבדיל בסוג הנכס הנבדק, דהיינו – בדיקת דירה לעומת בדיקת בית פרטי. המאמר שלפניכם יעסוק בהבדלים שבין בדיקת דירות לבין ביצוע בדק בית בבית פרטי.

הבדלים בין בדיקת דירות לבית פרטי

ובכן, בשונה מבתים פרטיים, בבדיקת דירה לא נדרש לבדוק את חזיתות הדירה/מעטפת הבניין ואף נכון לציין, כי במרבית המקרים אף לא ניתן. כדוגמת: בניינים 'רבי קומות' בהם אין גישה לחזיתות המבנה או לחדרים טכניים וגגות שסגורים מאחורי מנעול.

רישום ליקויים הקשורים לרכוש המשותף בחוות דעת נשוא דירה, היא שקבלן תמיד יוכל לטעון כי הדייר אינו משמש כוועד הבניין – או 'הנציגות הרשמית' כאמור 'מתקנון מצוי לבתים משותפים' ובהתאם הוא אינו חייב לפעול לתיקונם. עם זאת, קבלנים בעלי תודעת שירות גבוהה, יטפלו בליקויים אלו, היות ובסופו של יום ידרשו לתקנם בכל מקרה.

עם זאת, לכל כלל של יוצא מן הכלל ובמקרים חריגים בהם מתגלים ליקויים ברכוש המשותף, המסבים נזק כבד לדירה או חוסר נחת כדוגמת: היעדר איטומים ורטיבויות, בעיות חשמל ומים, סכנות בטיחותיות כדוגמת נשירת חיפויים, חדירה לפרט וכיוצא בזה. יצוינו הליקויים בחוות הדעת של הדייר לכל דבר ועניין, תוך ציון העובדה כי מדובר ברכוש המשותף ושנדרש לתקנם, כולל אומדן לתיקון הליקויים הנדרשים.

חשיבות מיקום הדירה לבדיקה

בנוסף, אציין כי בתהליך בדיקת דירות קיימת חשיבות מכרעת למיקום הדירה בחתך הבניין, אשר ממנה ניתן להקיש הרבה פעמים על סוג התקלה ומקורה. לזה מתווסף כמובן, שיטת הבנייה ואופן ביצוע המערכות השונות בבניין משותף שחלקם לא מיושמות כלל בבנייה הפרטית כדוגמת: ספרינקלרים, מערוכת גילוי, דרישות שונות לבידוד אקוסטי ומערכות מאולצות שעובדות באופן שונה מבתים פרטים.

נכנסים לדירה חדשה או דירה יד שניה? אל תוותרו על ביצוע בדיקת דירה לפני קניה. צרו קשר היום לתיאום ביקור בנכס וקבלת חוות דעת הנדסית מקיפה. התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן