ביקורת או בדיקת מבנים היא למעשה המקבילה לביצוע בדק בית בדירות חדשות. דיירים רבים שפונים אליי תוהים מה עליהם לדרוש במהלך ביצוע ביקורת מבנים? ובכן, כאשר מדובר בבניין חדש, הדיירים מכירים את המונח "בדק בית", הנגזר מחוק המכר ומשמעותו ביצוע בדיקת מבנים לצורך איתור ותיקון הליקויים. מנגד, ברכישת דירה יד שנייה, אנשים פונים אליי ומבקשים ביקורת מבנה, כאשר בעצם מדובר באותה בדיקה הנדרשת בנכס חדש – רק בשם אחר.

אם כן, הליך בדיקת מבנים זהה וניתן לבצעו במסגרת כל רכישה של נכס, כולל בדיקת נכסים של חברות אחזקה, אשר מדי פעם נערכות לשינויים במבנה ועדיין עומדות על ביצוע תקין של השינויים והעבודות הכרוכות בכך, על מנת להימנע מליקויים עתידיים ונזקים כספיים.

יש לציין כי בדיקות מבנים הינן בדיקות מקיפות הנערכות בנכסים לאיתור ליקויים ופגמים. במסגרת בדיקת מבנים, אני נעזר במכשירי מדידה מקובלים דוגמת: מדידים לסטיות, פלסים דיגיטליים, מכשירים לאיתור רטיבות, מד לחץ מים ומצלמה תרמית. זמן הבדיקה משתנה בהתאם לגודל הנכס והליקויים שבו. בסיום הבדיקה תועבר חוות דעת מפורטת המתעדת את כלל הליקויים בנכס וצילום הליקויים תוך ציטוט התקנים הרלוונטיים.

ביצוע בדיקת מבנים וקבלת חוות דעת הנדסית

חוות הדעת הנדסית שתקבלו ממני לאחר ביקורת המבנה משמשת כאסמכתא משפטית לכל דבר ועניין, במקרים בהם מוגשות תביעות לבתי המשפט. הנני מלווה את הדייר לכל אורך ההליך המשפטי עד קבלת פסק דין. יש להדגיש כי קיימים הליכים רבים במסגרת בתי המשפט ומחוצה לו דוגמת הליכי גישור/פישור, ישיבות מהו"ת והליכי בוררות – בכולן אני נוטל חלק פעיל ומייצג נאמנה את הלקוח.

מה מתבצע בזמן בדיקת מבנים?

ביקורת מבנים נערכת בדירות, בתים פרטיים, מבנים ומוסדות ציבור, כאשר בעצם במהלכה נבדקת כל עבודה בנאית, שהיא בכפוף לתקנים והתקנות הרלוונטיות למבנה. בנוסף, אני מקבל פניות רבות מרוכשים בזמן ביצוע שיפוצים ולאחריהם, שנפגעו מביצוע לקוי של עבודות קבלניות. במקרים אלה, לצערי, מתגלים ליקויים רבים ומהותיים שלא ניתן לתקנם באופן נקודתי, ולרוב נדרשת עבודה מקיפה לתיקונם.

לסיכום, בדיקת מבנים היא צעד מתבקש מכל רוכש דירה/בית/משרד. עליכם לדאוג ליישור קו תקני מבחינת הבנייה, כאשר ביכולתי לספק לכם את חוות הדעת הנדרשת. מוזמנים ליצור קשר לתיאום בדיקת הנכס.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן