בדק בית לדירה הינו מונח עממי או מקצועי שמתייחס ל"תקופת הבדק", שמוגדרת בסעיף 4 לחוק המכר (דירות). בדק הבית או "תקופת הבדק"הליקוי, מוגדר בחוק כך: תקופה הקבועה בתוספת, שתחילתה בעת העמדת הדירה לרשות הקונה; בתוספת לחוק המכר (דירות) קבע המחוקק תקופות שונות של אחריות קבלן בניין כלפי רוכשי דירה. החוק קובע תקופות אחריות שונות ומיוחדות לכל סוג של ליקוי, כאשר לכל סוג של ליקוי נקבעה "תקופת בדק" המשתנה מליקוי לליקוי כמפורט להלן, ולכל תקופת בדק מתווספת תקופת אחריות בת שלוש שנים המתחילה במועד בו מסתיימת תקופת הבדק.


משמעות תקופת הבדק היא ברורה – כל רוכש דירה מקבל הזדמנות לבדוק בצורה האובייקטיבית ביותר האם העבודה של הקבלן בוצעה כראוי. כדי לוודא זאת, על הרוכשים להזמין איש מקצוע לביצוע בדק בית לדירה והפקת חוות דעת הנדסית, שאיתה יוכלו הרוכשים להתנהל מול הקבלן בדבר תיקון הליקויים, אם יימצאו כאלה.

כיצד מתבצע בדק בית?

הליך ביצוע בדק הבית בנכס כולל בדיקת כלל רכיבי הבניין והתאמתם לדרישות התקן. במסגרת בדק הבית נבדקים כלל רכיבי הבניין דוגמת חשמל, שרברבות, מיזוג אוויר, תקשורת, חיפויים (ריצוף, טיח, צבע), דלתות ומשקופים ו/או כל אביזר אחר שסופק במסגרת מפרט מכר הדירה ושנמצא שאינו עומד בדרישות ו/או בהתחייבות בין קונה למוכר.

בסיום בדק בית לדירה עם ניר גורוביץ' וידר, תופק עבורך "חוות דעת הנדסית" המפרטת את כלל הליקויים שנמצאו בנכס. חשוב להדגיש כי הליך בדק הבית בדירה מחייב הפקת חוות דעת הנדסיות ללקוח על פי דרישה. הסיבה לכך? חוות הדעת תשמש כאסמכתא משפטית לכל דבר ועניין. בנוסף, ככל שיתגלו מחלוקות בעתיד, בין הדייר והקבלן במהלך השנים, תשמש חוות הדעת את הדייר ככלי שרת בבית המשפט למועד גילוי הנזק בנכס

בדק בית לדירה – חובה עבור כל רוכש

בדק הבית היא בדיקה שכל אחד ואחת מאיתנו מחוייבים לבצע. השקעתם משאבים עצומים ברכישת הדירה, בחיסכון, בזמן ובמחשבה ולכן כעת עליכם "לסיים את העבודה" ולהזמין בודק בית כדי למנוע עוגמת נפש בעת הכניסה לבית. בעת רכישת רכב, אנשים מקפידים לבדוק אותו היטב במכוני הבדיקה, אך דווקא ברכישת בית הם קלי דעת. רכישת נכס היא אחת ההחלטות החשובות לרבים מאיתנו ועם זאת, עדיין יש אנשים רבים שרוכשים דירות ללא כל ייעוץ הנדסי.

הסיבות להיעדר בדיקת נכס או ביקורת מבנה

בעת רכישת דירה, אנשים מנסים למזער את כמות ההוצאות הנילוות למינימום ההכרחי, ועדיין עלות הבדיקה זניחה. בדק הבית מוכר לרוב הציבור בפאן המקצועי מצד הקבלן המגיע לתקן את ליקויי הבנייה בנכס ולא את שירותי המומחים שנותנים שירותי בדיקה וחוות דעת בעת רכישת הנכס. עם זאת, ככל שעובר הזמן אנשים מודעים יותר לנושא הבדק ונותני השירותים בתחום.

אנשים נרתעים מלפנות למומחה בשל חוסר הבנה או סתם אי נעימות, בשביל זה אני פה בשבילכם. התקשרו עוד היום, קבלו הסבר קצר על הליך הבדק – בדיקת הדירה, העלויות הכרוכות בכך. ומבטיח לכם, שמיד אחרי תתאמו לו"ז לבדיקת הנכס. לשם הסר ספק, ביצוע בדק בית בדירה הוא הליך הפקת חוות דעת הנדסית בנכס. הליך קבלת חוות הדעת הינו פשוט וכל שנדרש הוא התקשרות עם החברה. אל תחכו.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן