יותר ויותר ישראלים בוחרים לקנות דירות חדשות ישירות מקבלן, על פני דירות יד שנייה ומעלה. הסיבה המרכזית לכך ברורה מאליו: כאשר קונים דירה חדשה מקבלן, אפשר להשפיע על תכנון ועיצוב הפנים של הדירה מבעוד מועד, וכך להתאים את הבית לדייריו. כמו כן, בדירות חדשות מקבלן מצפים שהתשתיות יהיו מתקדמות וחדישות ולא בעייתיות כמו בבניינים ישנים. אולם, העובדה שבחרתם לקנות דירה חדשה מקבלן אינה ערובה לכך שלא יהיו תקלות וליקויים ולשם כך חשוב להזמין בדק בית לדירה חדשה מגורם מוסמך.

בדק בית לדירות חדשות – מה בודקים?

בדיקת הדירה כוללת בדיקה של תכנית הדירה והתאמה למפרט שהקבלן התחייב עליו בחוזה. כמו כן ייבדקו תשתיות ביוב, חשמל ומים וליקויים מבניים. בנוסף ייבדקו הדברים הבאים: טיח, צבע, ריצוף, מסגרות, כלי סניטציה ועמידה בתקנים מחייבים בעיקר בכל הקשור למעקות במרפסות, גודל חללים, אוורור, חדר בטחון וכן הלאה. תהליך הבדיקה אורך בין שעה לשלוש שעות, תלוי בגודל הדירה ומצבה.

מתי מבצעים את הבדיקה?

כאשר מדובר בדירה חדשה מקבלן, הבדיקה נעשית לרוב ברגע מסירת המפתח מהקבלן לבעלי הדירה. במקרים אחרים ישנה אפשרות לבדוק את הדירה טרם שלב מסירת המפתח, וזה משתנה מקבלן לקבלן.

מי מבצע את הבדיקה?

בדק בית לדירות חדשות מבוצע על ידי גורם מוסמך, כגון אדריכל או מהנדס, המתמחה בביקורת מבנים. ניתן להזמין את הבדיקה באופן פרטי, גם אם הקבלן מציג איש מקצוע מטעמו.

כיצד משפיעה בדק הבית על ההתנהלות מול הקבלן?

בסיום הבדיקה מעביר הגורם המבצע דוח מסודר המפרט את רשימת הליקויים שנמצאו, אם נמצאו. את הרשימה יש להעביר לקבלן ולבקש שיפעל לתיקון ליקויים אלו. הקבלן מחויב במסגרת האחריות לדירה לפעול כדי לתקן ליקויים מבניים וליקויים אחרים שנמצאו.

במידה וישנם ליקויים שאינם ניתנים לתיקון והם אינם מהותיים מבחינה בטיחותית או בריאותית, ניתן לעמוד על פיצוי כספי מהקבלן.

כדאי לדעת שכאשר הבדיקה מבוצעת על ידי איש מקצוע מוסמך, דוח הליקויים שיימסר ללקוח ולקבלן מהווים מסמך משפטי לכל דבר ועניין ולכן מסמך זה יכול להיות לעזר רב במידה ויש צורך במו"מ לקבלת פיצויים או כחלק מתביעה בבית המשפט.

גם בדירות חדשות יכולים להתגלות ליקויים ולכן חשוב מאד להזמין בדק בית לפני שנכנסים להתגורר בה. אם כבר נכנסתם לדירה, זה עוד לא מאוחר ואפשר להזמין את הבדיקה גם לאחר שנים, כל עוד אחריות הקבלן בתוקף.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן