רכישת בית מכונס טומנת בתוכה בעייתיות מסוימת. מחד, יש מצב שעלות הנכס תהיה זולה משמעותית ממחיר השוק ב 10% – 20% ומאידך הקונה רוכש חתול בשק. במצב בו הקונה מקבל מחיר זול משמעותית ממחיר השוק, הקונה מעלים עין בהרבה מובנים ממצב הנכס ומגלם בצורה אוטומטית כל ליקוי שיתגלה בו בעלות הרכישה המופחתת. מרבית הבדיקות בדירות ובתים נעשות כיום בהסכמה ורצון מצד הדיירים, לא זאת בלבד אלא שעו"ד ומתווכים ממליצים על בדיקת הנכס על ידי מומחה טרם הרכישה ואף יהיו בידיהם מספר בודקים מומלצים בשוק. עם זאת, בדק בית מכונס הוא מצב שכמעט ולא קיים בגלל מצבו הסטטוטורי של הנכס שלעיתים אינו מאפשר בדיקה, בטח לא של מומחה שעורכת עד מספר שעות.

אל תוותרו על בדק בית

על אף הרווח הפוטנציאלי הגלום בעסקה וככל עסקה אנו מעוניינים לצמצמם חשיפה להוצאות כספיות נוספות עתידיות. לעיתים בדיקת הנכס במעמד הליך הכינוס יכולה להסיט את הרוכש ממסלולו כשיוודא לו סוג הליקויים ועלות תיקונם עד כדי נסיגה מעסקה שעל פניו נראתה כדאית. ליקויים דוג' סדקים עוברים, בעיות איטום ורטיבות בנכס, שקיעה של יסודות עלולים להסב לרוכש העתידי הוצאות גדולות מאוד, אשר בבואו למכור את הנכס הפער מרכישה מכינוס הצטמצם עד כדי הפסד. על אף השכיחות הנמוכה של בדק בית מכונס, אנו מגלים שהליך הבדיקה ע"י מומחה בכל מצב ובכל עסקה הופך אותה לכדאית ואפילו זניחה ביחס לעלות הנכס אותו אנו עומדים לרכוש. יש לזכור שעלויות הבדק בטלות בשישים לעומת כל בדיקה או הליך אחר במהלך רכישת הנכס, דוגמא: שכר טרחה  עו"ד, שמאות, מס רכישה/מכירה, שבח וכיוצא בזה. ובהתאם, עדיף תמיד ללכת לישון בראש שקט ובידיעה שההשקעה העתידית שווה את התמורה ששילמנו.

מאחר וקיימת בעייתיות בהליך הרכישה והבדיקה מהכונס, במהלך ההתקשרות עם המומחה ובקשה לבדק בית מכונס, יש להגדיר למומחה את טווח הזמן העומד לרשותו לבדיקת הנכס ולעמוד על כך שיבדוק את המערכות החשובות ביותר בנכס, למשל, מצב השלד לוודא שהדירה או הבניין בו ממוקמת הדירה במצב ראוי למגורים ולא נקבל בעוד חודשים ספורים בקשות מהעירייה לשיפוץ הנכס יותר מזה לכך שהנכס מסוכן לציבור ויש לשפץ אותו בתקציב לא מבוטל כולל בדיקה וליווי מומחה ע"ח הדייר אותו יידרש להציג לוועדה המקומית בגמר העבודות. יש לבדוק שמצב הצנרת תקין ולא נדרש להחליף את הצנרת, מה שיחייב פירוק הריצוף בדירה, בקיצור שיפוץ גורף שייתכן שגם לזה לא התכוון הרוכש במעמד ההצעה שהגיש בכינוס. נדרש לבדוק שאין בעיות איטום בנכס, ליקויים שבעתיים יידרש פירוק מרפסות, גגות בהוצאה לא מבוטלת. בדק בית מכונס מחויב בבדיקה מוקדמת כמו כל נכס אחר, בלעדיה חשוף הרוכש להוצאות כספיות גבוהות שייתכן שבבדיקה מקדמית היה נמנע מהם.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן