האם חשבתם פעם ללכת לטיפול רפואי, מבלי לקבל המלצה. אולי סתם חופש בחו"ל, מורה לשיעורים פרטיים ואפילו מורה לנהיגה ללא המלצות. אם כל התשובות שקיבלתם לכל אחד מהדברים שצוינו הנם לא, הרי שבשביל זה אני פה.תחום הבדק כמו כל תחום מכיל בתוכו אנשי מקצוע טובים יותר וטובים פחות.

היכן לחפש אחר בודק בית?

איך אפשר בכלל לדעת מי הוא מי, כולם אותו הדבר לא? אז קודם כל ניתן היום לחפש ברשתות בעלי מקצוע מומלצים, בין אם באתרים המפרסמים בעלי מקצועות דוגמת, המקצוענים, מדרג ועוד. ובין אם בחיפוש בגוגל, שגם שם ניתן למצוא המלצות בכל תחום שהוא.שנית, תמיד תשאלו חברים, בפייסבוק בקבוצות רכישה לאלו החברים בהם ואפילו בוואטספ של הבניין, אם יש כמובן.

מקצועיות והכשרת הבודק

אשר לבעל המקצוע, איך נדע אם הוא מקצועי או לא, הרבה אני שומע מאנשים שפונים כי אמרו להם ש… רק מהנדסים יכולים לבדוק, בכלל נדרשת הכשרה מיוחדת לכך והבודק הוא בכלל צריך להיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים בישראל. טוב, אז קודם לא חייבים להיות מהנדסים, או אדריכלים או כל דבר אחר. החוק אומר שמי שמלאו לו 18 שנה ומומחה במה שהוא עוסק, יכול לשמש כמומחה. האם זה אומר שכל אחד יכול לבצע חוות דעת, כן. האם זה אומר שניקח כל אחד, ברור שלא. בגלל זה יש המלצות. במידה ואנו רוצים אסמכתא חזקה שנוכל ללכת איתי לערכאות ובטח להציג אותה לעין המקצועית של הקבלן, חשוב שנוודא שנותן חוות הדעת יהיה בעל ניסיון וידע רב בתחומו.

לדוגמא ליקויי בנייה הם דבר שקשה מאוד לזהות ובמיוחד כאשר בעל המקצוע חדש בתחום וללא ניסיון,

ניר גורוביץ' בעל ניסיון רב בתחום בדק הבית, יכו לזהות במהרה את המחדל ובצורה המדוייקת ביותר שאפשר.

משרד התמ"ת והכשרתו

בשנתיים וחצי האחרונות, משרד התמ"ת הכשיר עשרות אנשים לצורך עבודה בתחום זה. חלקם אם ניסיון וידע בכנף וחלקם פחות. חלקם מהנדסים וחלקם לא. עם זאת, כולם נחשפו לתכנים, תקנות ודרישות המשמשות את כלל המומחים בארץ. כמובן, אין אפשרות להשוות בין בעל ניסיון וידע שנים בתחום, לבין זה שהרגע סיים ללמוד. עם זאת, הכלים מקנים לכולם את היכולת להעריך ולבחון נכסים בעין מקצועית, יותר טוב מכל אחד אחר מן הרחוב. לכל אלו המחפשים בדק בית, המלצתי קודם לקבל המלצות. אחר כך, לבחון את הבודק ברמת ההכשרה והיכולות ורק אחר כך להגיע למסקנה הנכונה בבחירת נותן חוות הדעת

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    דילוג לתוכן