שלום, שמי ניר גורוביץ' ואני משמש כמומחה לאיתור ליקויי בניה, ביצוע בדק בית ומתן חוות דעת הנדסיות. הבדיקה עצמה של הנכס מתחלקת לשני נושאים עיקריים. הראשון, בדיקה של הליקויים הקיימים בנכס. השני, בדיקת התאמה בין התוכניות לבין הביצוע בפועל. לפניכם וידאו בדק בית המפרט את התהליכים שמתבצעים בבדיקה. מוזמנים לצפות.

וידאו בדק בית מלא – לחצו לצפייה

תהליך בדק בית

השלב הראשון הוא בדיקה של הליקויים הקיימים בנכס. בבדיקה זו יש לבדוק את כל המערכות בנכס – מערכות אינסטלציה, חשמל, חיפויים, ריצופים, אלומיניום, זכוכיות, מעקות וכו'. נבדוק גם חשש לנזילות מהקיר, התקרה והפתחים.

שלב השני של בדק הבית כולל הבדיקת היעדר התאמה בין המפרטים שקיבל הדייר ותוכניות המכר לבין ביצוע הקבלן בפועל. אנחנו עוברים עם פלס לייזר ובודקים האם אין סטיות בבניה למעט המותרות על פי חוק ובודקים את ההתאמה לתוכנית – האם הקירות יושבים במקומם, האם אין תוספות מיותרות, האם אין חריגות.

אנחנו בודקים האם בפועל סופק כל דבר אליו התחייב הקבלן – האם האלומיניום סופק? האם גודל הפתחים הוא הגודל הנכון? האם הריצוף הוא מה שסופק, בודקים את מערכות הגז, הקולטים, הצנרת הסולארית, כמות השקעים והמתגים, נקודות החשמל והתאורה. בחוות הדעת אנו דואגים לציין כל דבר שאינו תואם את התכנון.

משך בדיקת הנכס

הבדיקה בנכס משתנה לפי גודלו. בדק בית בדירות שלושה חדרים יהיה קצר יחסית ויימשך בין שעה לשעה וחצי. בדיקת בתים פרטיים או דופלקסים יכולים לקחת 3 שעות. במידה שאני סוקר רכוש משותף, מבנה ציבורי או בניין משרדים, הבדיקה יכולה לקחת גם מספר ימים בהתאם לשטחים שיש לסקור.

מה מקבלים בסיום בדיקת הדירה?

לאחר הבדיקה, תקבלו חוות דעת הנדסית מקצועית ובה יצוינו כלל הליקויים הקיימים בנכס. חוות הדעת ממוספרת לפי הליקויים, כאשר יש קטגוריות ראשיות לכל מקצוע ומקצוע (חשמל, ריצופים, חיפויים וכו'). כל הליקויים מתועדים, מצולמים ומצוינים על גבי הדו"ח בכתב וגם מפורט על כל אחד מהליקויים מה אופן התיקון שנדרש לעשות.

יש לציין כי חוות הדעת היא מתומחרת – כלומר, אנחנו דואגים להציג את הנזק הכספי – העלויות שנדרשות כדי לתקן את הנזקים והליקויים שהתגלו בנכס. בנוסף, אם יש חריגות או סטיות מההיתר, אני מצלם וידאו בדק בית עם קטעי תוכניות בהתאמה לצילומים מהנכס ועושה השוואה שממחישה היטב את היעדר ההתאמה.

בדק בית עם ניר גורוביץ' – בודק מומלץ ומקצועי

אני משמש מזה 14 שנה כאדריכל, בודק נכסים, דירות, בתים פרטיים, בניייני משרדים ורכוש משותף. עבדתי עבור חברות קבלניות מהגדולות במשק ושימשתי מומחה מטעם אותן חברות להוצאת חוות דעת. אני משמש כבורר מטעם המכון הארצי לחוות דעת ואיגוד המהנדסים. כמוכן, אני גם משמש כמומחה מטעם בתי המשפט בישראל.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן