בדק בית בדירות חדשות, ברור. אבל למה צריך גם בדירות יד 2?

בדירות חדשות ברור לכולם שקיימת אחריות קבלן. תקוות בדק ואחריות לפי חוק מכר דירות. פועל יוצא של זה, שבכל שלב נתון כל עוד אין התיישנות על הדירה ניתן לתבוע את הקבלן. ואז כמובן הצורך בחוות דעת מקצועית חשוב ומכופל

אבל בדירות יד 2, למה? אין קבלן בתמונה, כך שאין גם אחריות על הליקויים והתיקונים הנגזרים מחוות הדעת. ובכל זאת עדין אנשים מזמינים אותי לא מעט לחוות דעה על דירות ובתים בני 10 ואפילו 30 שנה ויותר. על מנת להמחיש משמעות הבדיקה, אביא לפניכם מספר מקרים מבדיקות שבוצעו בנכסים על קצה המזלג.

קניית דירה רק לאחר בדק בית

מקרה ראשון, דירה ישנה בתל אביב לפחות בת 40 שנה ויותר. בתחילת הבדיקה הציגה הרוכשת העתידית את התשריט בפני וזאת על אף שבד"כ אני בודק התאמה רק בסוף הבדיקה. מבדיקה קצרה של התשריט, נמצא שחלק מהדירה הינה בכלל מחסן ומיקום חדר המדרגות בבניין נמצא בחלקו בשטח הדירה. המשמעות של ליקויים אלו הנם בעיה תכנונית הדורשת פנייה לוועדה מקומית, כולל הכנת תשריט מתוקן לבניין, בקיצור בלגן לא קטן שבמקרה הטוב, יקח שנה עד שנתיים להסדר ואני ובמקרה הרע, לא ניתן יהיה להסדירו כלל.

דירה בבניין משותף במזכרת בתיה

במהלך הבדיקה נמצא חוסר גדול של רובה בין אריחים וחלק מהאריחים נמצאו רופפים. בגמר הבדיקה ציינתי בפני הרוכשים העתידיים, שמרבית הליקויים שכיחים ורגילים, אבל נושא המרצפות, אינו ניתן לתיקון נקודתי אלא נדרש או בפירוק גורף של רצפת הדירה או בביצוע הדבקה ע"ג הקיים. הרוכשים ציינו שזהו ביקור שני בנכס ומזל שעלה בדעתם לקרוא לי לבדיקה.

דירה בבת ים

הוזמנתי על ידי בעל הנכס לאחר שהעניינים עם הקבלן עלו על שירטון. בבדיקה מהירה שלי, התגלה שקיים נזק מים בחיבור צנרת מטבח חדש שהרגע הותקן, המשמעות שהיה נדרש לחתוך את גב המטבח כולל החלפה גורפת של ברך צינור בין 2 הדירות הסמוכות, ליקוי שנגרם כתוצאה מעבודת הקבלן ולא טרח לדווח לבעל הנכס בשעתו. בנוסף נמצא שלא קיים מחסום ריח בחדר רחצה, דבר בסיסי שבלעדיו היו סובלים ממעבר ריח ישיר של ביוב הבניין דרך נקז המקלחת.

אני יכול להלאות בסיפורים רבים, אבל משמעות דברים אלו שבדיקת נכס אינה דבר של מה בכך ויכולה בהחלט לחסוך הרבה כאב ראש וכסף מבעוד מועד. יובהר כי עלות בדיקה מזערית ביחס לעלות רכישת נכס. בקיצור בפעם הבאה בדיקה.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    דילוג לתוכן