איטום הנכס הינו אחד המרכיבים החשובים ביותר לתקינות הנכס והשוהים בו, מרבית האוכלוסייה מעבירה לפחות שליש משגרת היום בתחום הנכס. תכנון מוקדם וביצוע מוקפד של פרטי הבניין כולל פיקוח על בעלי המקצוע באתר, יסייע במניעת הישנות ליקויים באיטום מסוג זה על כל תוצאותיו.

איטום חלקי המבנה

במהלך בדיקת דירה, הבית או הבניין המשותף, נבדקים החלקים מהם קיים חשש לחדירת מים:

בגדול, כלל מעטפת הבניין אטומה בפני חדירות למים. החלקים בהם מירב תשומת הלב מופנית, הינה לרוב – גגות/מרפסות/יסודות והרצפות המשיקות לקרקע(כמובן שישנם אזורים נוספים בתחום הרכוש המשותף) מעבר לכך גם קירות המעטפת אטומים, עם זאת, קיים הבדל גדול בחומרים ובאופן פרטי האיטום וישומם בחלקים השונים של הבניין. הטיפול בכל אחד מליקויים אלו משתנה בהתאם לסוג התקלה, חתך התקלה בבניין וסוג הבניין בו קיים הליקוי.

דגש גדול בד"כ ניתן לאיטום המשטחים האופקים בבניין, בהם השכיחות לחדירות מים הינה הגבוהה ביותר ועדין גם שאר פרטי הבניין מקבלים מענה ונאטמים. יישום מדויק של חומרי האיטום והן של הביצוע, הינו מתכון לעמידות המבנה במים כנגד חדירות מים, לאורך שנים.

על אף האמור, חשוב לציין, כי לא כל שטחי הבניין והדירות אטומים. למעשה מרבית השטחים בבניין אינם אטומים כלל כדוג': בפנים הדירות – מרבית שטח רצפת הדירה אינו אטום, למעט כמובן חדרי הרחצה. ברכוש משותף בבניין – חדרי המדרגות, רצפות ותקרות לוביים, חדרים טכניים ומסעות ותקרות חניונים שאינם משיקות לקרקע, כלל אינם אטומים.

לחץ כאן למידע נוסף על בדיקת דירה לפני קנייה

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן