מערכת הריצוף משמשת כחזית נוספת בבית לכל דבר ועניין. מלבד היותה אסטטית, הינה משמשת כמשטח דריכה עליו אנו הולכים, מציבים רהיטים, גוררים חפצים, מנקים ושוטפים. מאחר וכך, ישנה משמעות לסוג הריצוף הנבחר, המתחלק לשתי קבוצות: ריצוף טבעי או מלאכותי, כל אחד בוחר כראות עינייו וטעמו האישי ועם זאת, בהגיעו לבחירת ריצוף, עליו לדעת את המשמעויות הנגזרות מכך. ליקויים בריצוף הם כינוי לתופעה נפוצה שיש לתת עליה את הדעת.

ההבדלים בין ריצוף טבעי למלאכותי

מן הסתם, שריצוף טבעי בעל תכונות חלשות יותר אשר לעמידות בשחיקה, פריכות, ספיגות ונימיות. פועל יוצא הוא שנדרש לטפל באריח על בסיס תקופתי, על מנת לשמור על עמידתו בפני חומרים, כמו גם בלאי טבעי לאור השימוש בנכס. על משקל זה, אוסיף, כי חסרון זה, הופך ליתרון במקרים בהם נדרש לתקן באופן נקודתי אריח שנפגם גם לאחר שנים רבות של מגורים בנכס וזאת בניגוד לאריח מלאכותי, אשר לאחר כחצי שנה בו ירד מפס היצור, עובר המפעל לייצר סדרה חדשה והמשמעות הינה, שהאריח מהסדרה החדשה יהיה 'בעל שונות', מהסדרה הראשונה.

אריח מלאכותי לעומת זאת, מיוצר בשלל צורות, גוונים, טקסטורות, עוביים (ספקטרום רחב יותר של אפשרויות, כולל התחקות אחר חומר טבעי) עמידתו של האריח המלאכותי בכל אותם פרמטרים שהוזכרו לעיל, הינה גבוהה יותר ובהתאם השימוש בו רחב יותר במרבית הדירות בארץ ובעולם.

לצד כל אחד מאריחים אלו, שיטות שונות ליישום בשטח, אשר נדרשות בביצוע קפדני, כמו גם דרישות שונות, ליישום, ביצוע והבדיקות הנדרשות. התקלות הנפוצות באריחים הינם כדלהלן – קפיצות בין אריחים, שברים במקצועות שריטות, שונות בין האריחים, ספיגות ונימיות בגלזורה, סטיות בפילוס האריחים, היעדר מרווחים 'פוגות', היעדר ביצוע מישקי התפשטות בחדרים רטובים, דרגת החלקה שונה מאזור לאזור, בועיות ונקבוביות בגלזורה ועוד. כל הליקויים הללו יתגלו במידה שתבצעו ביקורת מבנה וימנע מכם תסכול רב.

לחצו כאן למידע נוסף על: בדק בית

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן