לעיתים אני נתקל בדירות בהם הליקויים אינם ברי תיקון ו/או כאלו המצריכים עבודות גדולות מאוד, שהדייר לא תמיד מודע להם בעת חתימה על הסכם ובמקרה הגרוע לאחר הרכישה. להלן מספר דוגמאות שחשוב להבין דרכם את המשמעות של ביצוע בדק בית איכותי ומקצועי, בדיקה שעלותה זניחה ביחס לליקויים שנמצאו.

דוגמאות לליקויי בניה חריגים שזהו בבדק בית

 •  בבית פרטי שנבדק בבאר שבע נמצאו בה ליקויים שחלקם חורגים מדרישות מינימום וחלקם נוגעים לתשתיות הנכס כדלהלן: גובה תקרה בסלון, נמדד 241 ס"מ, דרישות מינימום לגובה תקרה בשטח עיקרי הנו 250 ס"מ, כאשר פחות מכך ותיגרם ירידת ערך, למזלו של המוכר ניתן להגביה את התקרה מאחר והתקרה נבנתה מגבס.

עם זאת, כאשר נבדקו התשתיות של הנכס, נמצא שחלק מצינורות הביוב בפיתוח חוברו לבריכת שלא לתוך השיפועים, אלא מעליהם. באופן זה ייתכנו סתימות למכביר. ואכן בבדיקה קצרה שנעשתה עם השכנים התגלה שאכן קיים כשל במערכת הביוב לאור משאיות הביוב הפוקדות את הבית כל מספר חודשים. גם במקרה זה הליקוי ניתן לתיקון, עם זאת כרוך בעלויות לא מבוטלות.

 • בדירה שנבדקה בתל אביב נמצא שחלק מגרם מדרגות שהנו רכוש משותף סופח לדירה. במקרה זה בוטלה העסקה, היות והסיפוח נעשה ללא אישור הנציגות בבניין והסכמתם לכך, שלא לדבר על כך שנדרש היתר לכך, שסביר להניח שלא היה מאושר ע"י וועדה מקומית.
 • בדירה אחרת בתל אביב, הוצגה דירת דופלקס שבמפלס הגג סופחו שטחים לדירה שאינם במניין חישוב של הדירה. קרי, בוצעו חריגות בנייה לא מאושרות וללא היתר. גם במקרה זה חזרו בהם הדיירים מהליך רכישת הדירה.
 • בבניין דירות שנמסר זה עתה בפתח תקווה, נמצאו סטיות ממידות התכנית בהתאמה לביצוע. הסטייה המותרת הנן 2%, במקרה זה נמצאו סטיות העולות על 10%. במקרה זה נגרמת ירידת ערך לנכס, מאחר ושטח הנכס קטן באופן יחסי מזה שהתחייב לו הקבלן. התקלה אינה ניתנת לתיקון ונדרש לכמת את הנזק בכסף.
 • לאחר בדיקת דירה ביבנה נמצאו סימני רטיבות קפילאריים במספר מקומות בנכס. הדירה הייתה אחרונה בבניין להימסר וכפי הנראה מסיבה טובה. הדיירים שרכשו את הדירה נכנסו להליך בוררות עם הקבלן מאחר וזה לא היה מוכן לתקן את הליקויים. במסגרת הבוררות נכנס מאתר לתמונה שמצא שקיימות נזילות מצנרת אספקת מים ואסלות סמויות. אלמלא איתור מוקדם של הליקויים, הדיירים היו נכנסים לנכס והיו עוברים מפח נפש גדול עד לתיקון הליקויים.

אם כך, הליך בדיקת ליקויי בניה בנכס חשוב לאין ערוך במקרים בהם יש תקלות הנוגעות לחריגות בנייה וסטיות מדרישות מינימום. ואלו במקרים של ליקויים הנוגעים יותר למערכות, ניתן להימנע ע"י בדיקה מוקדמת של הנכס ושיקוף מצבו האמיתי בפניי הדייר.

מעוניינים לקבל הצעת מחיר לבדיקה קטנה שתחסוך לכם כאב ראש גדול בהמשך? לייעוץ בכל נושא הקשור לביקורת מבנים, בדק בית ובדיקת דירה, ניתן ליצור קשר ואשמח לסייע. לתיאום ביקור בנכס וקבלת הצעת מחיר – צרו קשר בטלפון או השאירו פרטים ואחזור אליכם.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

  מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

  השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

  חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
  נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן