קיימים מספר סוגים של סדקים בדירות, בתים פרטיים ובניינים אשר מרביתם אינם ברי חשיבות ונגרמים כתוצאה מביצוע בהתחברות חומרים שונים אחד מהשני ובשוני במקדם ההתפשטות בינם, כדוגמת בלוק – קיר בטון/בלוק – קיר גבס וכיוצא בזה. קיימים סדקים נוספים, הנגרמים כתוצאה מביצוע לקוי של עבודת הציפוי כדוג' טיח שאינו עובר אשפרא כנדרש ו/או שמיושם על שטח שאינו נקי ו/או שמיושם בטעות על תפרי התפשטות. סדקים נוספים נגרמים לעיתים כתוצאה מחיבור לקוי והיעדר מרווחים בין בלוקים לתקרות ו/או סדקים הנגרמים כתוצאה משינויים מינוריים שלעיתים המבנה עובר עד התייצבותו הסופית בקרקע. כאשר מבצעים בדק בית יסודי, חשוב להקפיד גם על גילוי סדקים.

סדקים ברי משמעות, הינם לרוב סדקים גדולים יותר אלכסוניים אשר עוברים משני צידיו של הקיר ולרוב בקירות המעטפת של הבית. סדקים אלו, לרוב מצביעים על שקיעה/תזוזה ו/או חיכוך שלילי של אחד מיסודות הבניין עם הקרקע. בשונה מסדקים רגילים, סדקים אלו לרוב ידרשו בבדיקה של קונטרוקטור, לצורך מציאת פתרון הולם למניעת הישנותם.

בנוסף, קיימים סדקים נוספים הנגרמים מהפסקות יציקה לא מתוכננות, אשר לעיתים אף מחופות באבן או בגמר כל שהוא. סדקים נוספים, שאינם כלל סדקים הינם תפרי התפשטות, שלעיתים גם הם אינם מעובדים כנדרש ו/או מחופים באופן רציף ומלא מבלי לאפשר לתפר לעבוד. תפרים אלו מתוכננים ומיושמים במבנה על מנת לאפשר תזוזה של אלמנטים בשינויי טמפרטורה.

ליקויי סדקים נפוצים ואופייניים

אילו ליקויי בניה כדוגמת סדקים נחשבים לנפוצים? בעיקר פגיעה באסתטיקה של הבית, לעיתים הסדיקה פוגעת במערכת החיפוי על פני הקירות במטבחים ו/או במערכת ציפוי דקורטיביות שמיושמות ע"ג קירות הבית. הנחיה לתיקון הסדקים משתנה גם בסדקים אלו בהתאם למיקומם המדויק, גודלם והישנותם בנכס. ככל שמדובר בסדקים נימיים, אלו סדקים המשתנים ומופיעים תכופות ולצערינו מלווים אותנו לכל אורך חיי הנכס ולרוב מטופלים בתחזוקתו השוטפת.

לחצו כאן לשירות של: חוות דעת הנדסיות

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן