שירותי בדק בית הם שירותים שאותם ניתן לבצע במגוון סוגים של מבנים. ניתן למצוא אנשי מקצוע שיעשו בדק בית למבנה של מפעלים, בדק בית למשרדים, בדק בית לדירה חדשה וכמובן בדק בית לדירה שהיא מיד שנייה לפני רכישתה.

במידה והינכם רוצים לרכוש דירה חדשה מקבלן, כדאי לכם לקחת איש מקצוע איכותי שיבצע בדק בית לפני רכישת הדירה. איש מקצוע מומחה לבדק בית יתן לכם "חותמת" שהמצב של הדירה אותה אתם רוצים לרכוש אכן תקין, שהיא נבנתה על פי כל החוקים והתקנות הרצויים והקבלן שבנה את הדירה עמד ועומד בכל ההתחייבויות שלו גם במפרט הטכני והכי חשוב בבטיחות. במקרה הגרוע יותר בדיקה כזאת עלולה לחשוף ליקויים שונים בבנייה ואותה חוות דעת שתקבלו תשמש כחומר קביל בבית המשפט במידה ואתם תרצו להגיש תביעהנגד אותו קבלן. אתם יכולים לשכור את שירותי של שמאי מקרקעין והנ"ל יתן הערכה של השפעת הליקויים על הערך של הנכס אותו אתם עומדים לרכוש.

המון אנשים היום כבר יודעים שיש מצבים בהם החברה הקבלנית שבנתה את הנכס לא עומדת בהתחייבויות שלה, עקב כך הם מזמינים מומחה לבדק בית שיספק חוות דעת עוד לפני העברת הנכס. ואו באותו היום בו הדירה מועברת לדייר החדש.

המהלך של בדק בית לנכס החדש שלכם שם דגש על מספר פרמטרים חשובים ובכך מאפשר לכם הרוכשים להיות בטוחים שאין שום ליקויים של בנייה.

שני נושאים חשובים שנבדקים במהלך בדק בית

מצב תיקני של הדירה מבחינה פיזית והנדסית – יש לא מעט פרמטרים בעת בידוק המצב ההנדסי-פיזי של הדירה, לדוגמא – מצב הקירות של הנכס, רמת האיטום בנכס, איכות החומרים שבעזרתם נבנה הנכס, מצב הריצוף, מערכת החשמל, מערכת האינסטלציה, מערכת מיזוג האוויר ועוד. מצבה ההנדסי של הדירה נקבע לפי פרמטרים אלה.

בדיקה מקצועית של הנכס יבטיח לכם הרוכשים שבנ"ל אין ליקויים כלשהם ומובן סביר להניח שגם לא יהיו ליקויי בנייה בנכס בעתיד הקרוב-רחוק וזאת משום שהקבלן האחראי על בניית הנכס אכן עמד בתקנות הרצויות ובתהחייבות שלו כלפיכם ואלו הן הסיבות החשובות שבגללן צריך להביא איש מקצוע שיספק חוות דעת הנדסית לנכס.

המעמד החוקי של הנכס – חוץ מהבדיקה ההנדסית בנוגע למצב הפיזי וההנדסי של הנכס שמבצע מומחה לבדק בית, ישנם מקרים נוספים בהם מומלץ מאוד להזמין את שירותיו של שמאי מקרקעין על מנת שישלים את הבדיקה. הבדיקה של שמאי המקרקעין בא להתחקות אחר המעמד התכנוני והחוקי של הנכס. בדיקה זו היא דקדקנית ובכך מאלצת את שמאי המקרקעין לנבור בניירת בירוקרטית בה ניתן יהיה למצוא את כל התושובות הרצויות לשאלות חשובות, כמו לדוגמא – האם בטאבו הנכס רשום על שמכם? האם ישנן תוכניות לשינוי בסטאטוס התכנוני באזור הנכס? ועוד שאלה חשובה, האם הקבלן ממנו רכשתם את הנכס אכן ביצע בדירה את כל השינויים כפי שסוכם בחוזה המכירה?

כל אלו ועוד, הן דוגמאות לבדק בית מקצועי שיכול למנוע ממכם הקונים המון הוצאות כספיות מיוצרות ולחסוך לכם כאבי ראש מיותרים שעלולים היו להתפתח בעתיד הקרוב-רחוק בעקבות ליקויי בנייה כאלו או אחרים.

לסיכום הדברים, אפשר יהיה לומר כי שירות מקצועי של בדק בית הוא מאוד חיוני ונחוץ לנכס חדשה, בדיוק כמו שלפני שאתם רוכשים רכב חדש עדיף לבדוק את אותו הרכב במוסך.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן