במהלך בדיקת דירה חשוב לוודא מספר דברים. האחד, יש לוודא שהבדיקה מבוצעת עפ"י דרישות התקן. מאחר וחוות הדעת הנה מסמך משפטי המשמש מעת לעת גם לצרכי בתי המשפט. ומאחר ובחוות הדעת מצוינים ליקויים ואי התאמות לדרישות, חייב הבודק להשתמש בכלי מדידה ואמצעים לבדיקת אותן סטייות. לדוגמה: 'בבדיקת שיפועים במרפסת' חובה להשתמש בפלסים תקניים ומכוילים. בבדיקת מרפסות משתמשים במספר פלסים, האחד ארוך 2 מ', השני 1 מ' והנוסף הינו פלס דיגיטאלי. כאשר כמובן ניתן להשתמש בשילוב שניהם. משמעות בדיקת השיפועים עם פלס ארוך הנה על מנת לוודא כי השיפועים הנמדדים הנם לאורך השיפוע ולא שיפוע נקודתי של מספר אריחים. דוגמה נוספת הנה 'קפיצה בין אריחים סמוכים' בבדיקה זו אנו בודקים האם הגובה בין שני אריחים סמוכים עומד בדרישות. מדידת הגובה מתבצעת על ידי מדידים קטנים המונחים על גבי הריצוף לאשר גובהם זהה לסטייה המותרת קרי 1.5 מ"מ לרוחב מישקים של 3 מ"מ. ע"ג המדידים מניחים סרגל וכאשר מתקבלת סטייה הרי שיהיה מרווח אור בין המדידים והסרגל.

השימוש בסרגלים ומדידים נכון גם לבדיקת סטייות של מערכות טיח וקירות בנויים, מדרגות, מלבני דלתות וחלונות. קיימות בדיקות נוספות אשר מבוצעות על ידי מעבדה/מכון כאשר עולה החשש לאחד מן הדברים הבאים: בדיקת שליפה של אריחים או ציפויים בקירות מעטפת במקרה של אריחים חלולים או במקרה של נשירת ציפויים מבניינים. בדיקה לתכולת רטיבות במצעים במקרים של נזקי צנרת ומים. בדיקת התגבשות המלחים לאבנים טבעיות במקרים בהם קיימת התפוררות ובלאי מואץ של אבני החיפוי. לבדיקות המעבדה אין תחליף היות ואלו מבוצעות בתנאי מעבדה תחת סדרה של בדיקות שגם הן כפופות לדרישה של הבדיקות ולאחריהן יופק דו"ח שיקבע האם כל אחת ממערכות אלו עומדת בדרישות. בנוסף, רצוי תמיד לבקש דוגמאות של חוות דעת הנדסית של אותו בודק כאשר יש לוודא שחוות הדעת מוצגת באופן ברור, כוללת ציטוטים ודרישות התקן וכמובן גם תמונות של הליקויים השונים.

כמו כן, האם הערכים המצויינים בחוות הדעת ריאליים. פעמים רבות יצא לי לראות דוחות בערכים מוגזמים שבינם ובין המציאות אין קשר. נכון שישנם דברים שקשה לאנשים שאינם מהתחום לבדוק, אך עדין ההיגיון אומר שכאשר סכום חוות הדעת המצטבר ל- בדיקת דירה מגיע למאות אלפי שקלים, צריך הדייר לשאול שאלות. צריך להבין שבמקרים בהם חוות הדעת מקומטות לערכים גבוהים הדייר יוצא למסע קניות ורץ במהירות לביהמ"ש לתבוע כמוצא שלל רב. אבל גם בביהמ"ש קיימים מומחים שבסופו של יום יקבעו עלות נמוכה באופן משמעותי מזו שציין מומחה הדייר מה שיביא לנפח נפש גדול ובחלק לא מבוטל להבנה שאולי הריצה לביהמ"ש הייתה מיותרת.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן