בדיקות במבנים מתחלקות לשתי קבוצות עיקריות

האחת- בדיקת הליקויים בבניין, בדירה או בבית בכל אחד ממקצועות הבניין השונים אותם אנו מכירים.

המומחה מבצע בדיקת דירה, בודק את מצב האינסטלציה בנכס, החשמל, הריצוף, החיפוי, המעקות, החלונות, הטיח, גג המבנה, מעטפת, מסגרות ובודק שאין בעיות רטיבות בנכס, כלומר שגם מערכת האיטום תקינה.

בנוסף, הוא בודק את גודל החללים, אוורור, מעקות, מאחזי היד והמדרגות. בדיקת כל אחד ואחד ממקצועות בניין אלו, הנה למדוד את הסטייה המותרת והאם הליקוי שנמצא עומד בדרישות ובתקנות השונות.

דוגמאות לסטיות ובדיקות אותן מבצע המומחה בכל אחד ממקצועות הבניין הנם לדוגמה בריצוף, יבדוק המומחה את שיפועי הריצוף, הקפיצות והסטיות בין האריחים, השברים והפגמים, השונות בין האריחים, מקדם ההחלקה, קיבוע האריחים ויישום הרובה והפנלים בהיקף.

בדיקה זו תקפה לכל אחד מהעבודות השונות בבניין

סוגים של ליקויי בניה נוספים אפשר למצוא בקבוצה השנייה בה יבדקו ליקויים תכנוניים והתאמות למפרט שסיפק הקבלן.

בשלב זה, בודק המומחה, את התאמת התכניות לבניין – לדירה דוג': רוחב ואורך החללים בדירה תוך כדי התחשבות בסטייה המותרת לקבלן עד 2%, כנ"ל גם לגבי השטחים בפיתוח ובסטיות שונות כמובן המותרות לקבלן של עד 5%,

בנוסף, ייבדקו הגבהים, גודל החללים בהתאם לתצורת החדרים השונים, אוורורם והתאמת הפתחים לחללים, מיקום החלונות והדלתות כולל כיוון פתיחתם ביחס לתכניות שצורפו.

כמו כן, בודק המומחה את המפרטים שסיפק הקבלן. במפרטים ייבדקו: סוג החלונות, אופן פתיחתם וחלוקתם הפנימית, סוגי הפרופילים, והזיגוג המותקן בהם. באלו נדרשת הפעלה חשמלית והיכן ידנית. היכן התחייב לספק פתיחה דרייקיפ והיכן ציר רגילה והאם התחייב לרשתות.

המומחה יבצע בדק בית כולל את נק' החשמל, מיקום האביזרים ותפקודם, האם המתגים מחליפים או רגילים והאם האביזרים שסופקו הינם מסוג גביס, דיג, בטוצ'יני או אחר. האם החיפויים והריצופים הנם בסטנדרט שהובטח והאם התחייב הקבלן לחפות גם את חדרי השרות, האם גודל האריחים בחלל הסלון והחדרים תואם. האם הקבלן סיפק הכנה למע' חימום בגז, האם קיימת מע' סולארי ועוד. במהלך הבדיקה ימצאו סוגים של ליקויי בניה שעונים לכל אחת מהקבוצות שצוינו לעיל. סוגים של ליקוי בניה יתועדו בחוות הדעת, יצולמו ויתומחרו. כלל הליקויים יאוגדו במסמך אחד תחת הכותרת חוות דעת הנדסית וזו תשלח לדייר במטרה לסייע לו בהתנהלות מול הקבלן.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן