מהי רטיבות קפילארית? ובכן, רטיבות קפילארית הינה תופעה של עליית מים דרך קירות המבנה והופעתם מעל הפנלים. בדרך כלל ניתן לראות תפרחות, התפוררות טיח/צבע ורטיבות. הגורם לרטיבות הקפילארית הינו מים הנמצאים מתחת לריצוף המנסים להשתחרר ולהתאדות.

מאחר והרצפה מרוצפת, כולל פנלים וטיח, אנו לא רואים את המים, אך מטבעם אדי המים הכלואים רוצים להשתחרר ולעלות מעלה, יציאת המים יכולה להיות בשתי דרכים:

  1. עלייה קפילארית דרך הקיר, או יותר מדויק – המים נספגים בטיח ועולים למעלה.
  2. דרך מישקי האריחים בצורה של תפרחות.

זיהוי רטיבות קפילארית

בשני המקרים, אנו יודעים שהרטיבות אותה אנו רואים על גבי הקיר, מצביעה בהכרח על רטיבות שקיימת מתחת לרצפה, בין אם כתוצאה מנזילה או מכשל באיטום. על מנת לבדוק את מקור הרטיבות, נדרש לבחון את מיקום הליקוי ביחס למבנה. האם הרטיבות הינה על יד פתח, חדר רטוב או סתם בחלל הדירה?

באמצעות בדיקת רטיבות נדרש לבחון את היקף העלייה הקפילארית, האם התקלה נקודתית או נרחבת ועד כמה רטוב הקיר? כמוכן, נדרש לדעת על פני איזו תקופה מדובר? אוסף הנתונים ובדיקה בעזרים נוספים דוגמת תרמי ופרוטימטר, יאפשרו לאבחן ולנתח את מקור התקלה באופן מלא.

מה שחשוב לאחר גילוי רטיבות קפילארית, הנזק והטיפול, נדרש לאוורר את מצעי הדירה באופן נקודתי או נרחב, בהתאם לעוצמת הליקוי, על מנת למנוע המשך עלייה קפילארית של המים ע"ג הקיר. בשום פנים ואופן, אין לאפשר לקבלן לבצע תיקוני צבע/טיח לקירות המבנה במידה ועדין מרגיש שהקירות רטובים/לחים. אחרת כל תיקון הקירות יהיה לשווא.

רוצים לקבל חוות דעת הנדסית שתסייע לכם להתמודד מול הקבלן או בעל הדירה המוכר? התקשרו או השאירו פרטים לביצוע בדק בית מקצועי בנכס ונחזור אליכם בהקדם.

לחצו כאן למידע נוסף על בדיקת ליקויי בניה.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן