מורן 9 להבים ת.ד. 937 מיקוד 8533800

ליקויים בדירות יד 2

מחפשים לרכוש דירה בבניין ישן? דירה יד שניה? במקרה הזה אתם חייבים לבצע בדק בית. אבל במה הוא יתמקד? ממי דורשים טיפול בליקויים והאם יש ליקויים שמראש צריך לצפות אותם, או שאין מה לעשות איתם…

בדק בית – לרכישת דירה יד 2

בדק בית בבתים ישנים שונה במעט מבדק בדירות קבלן שנמסרו זה עתה. ההבדלים נובעים ממספר סיבות שעליהן אפרט. הדבר הראשון הוא השוני העיקרי בגיל הנכס. מאחר ובדיקת הדירה או הבית נעשית בהתאמה לתקנים שהיו בעת הוצאת ההיתר לנכס, הרי שככל שהנכס ישן יותר ישנם פחות תקנים, או תקנים שכבר עברו שינויים 'רוויזיות' במהלך השנים הן תוך כדי התקדמות שיטות הבנייה, החומרים המיושמים בבניין, או בעקבות אירועים כאלו ואחרים מתחום הבניין שהשפיעו על מקבלי ההחלטות לשנות תקן זה או אחר.

סוגים שונים של דירות יד שנייה

כשלקוח יוצר איתי קשר לצורך בדיקת נכס ישן, שאלתי הראשונה אליו היא מה כוונתו לעשות עם הנכס? האם הוא הולך לגור בנכס!?? האם הנכס מיועד להשקעה ובהתאם שוכרים יאכלסו את הנכס. במקרים בהם הלקוח מתכנן לשפץ או בקיצור להפוך את הנכס, הרי שאין כל משמעות לבדיקה. עם זאת, במקרים בהם אין כוונה לשפץ או לפחות לא באופן מלא. כמו גם, לאכלס שוכרים בנכס הרי שאז קיימת חשיבות רבה בבדיקת הנכס.

במקרים של רכישת נכס לצורך השקעה, הרוכש העתידי מעונין למקסם את התשואה על הנכס ובהתאם לא יקנה נכס שיידרש בתיקונים דחופים דוגמת: נזילות צנרת, בעיות איטום, נשירת חיפויים, בעיות חשמל וכיוצא בזה. הרוכש מעוניין בנכס נקי מליקויים ובמינימום השקעה לטווח הארוך.

במקרים בהם מעוניין הרוכש להיכנס בעצמו לנכס, הרי שפתאום יש חשיבות רבה יותר לדיירים ובהתאם ליקויים בטיחותיים דוג' גובה מעקות, דרישות מינימום של גבהים, אוורור ונזילות הופכים להיות אקוטיים בעת קבלת החלטות.

וכמובן, יש לקוחות שמשמעות הבדיקה עבורם הינה גילום הליקויים בבית במחיר הנכס במעמד הרכישה. דבר זה לא תמיד מתאפשר באזורי ביקוש קשיחים, ולרוב בה לידי ביטוי ככל שמתרחקים מהמרכז.

אם כך, נסכם כי בדיקת דירה לפני קנייה חשובה במרבית המקרים תוך כדי הסתכלות לטווח הארוך ומזעור הנזקים העתידיים, כמו גם גילום הליקויים במחיר הנכס.

ליקויים בדירות יד 2

תוכן עניינים

מאמרים נוספים