ביצוע בדק בית הפך להיות בשנים האחרונות חלק מאבני הדרך בהליך קבלת דירה מקבלן או ברכישת דירה חדשה. בעבר, בדיקת המבנה על ידי מומחה הייתה נחלת מעטים בלבד.
עם זאת, ברבות השנים המודעות לבדיקת הנכסים עלתה מאוד, בד בבד היקפי הבנייה הגדולים. הרבה מאוד דיירים פונים לקבלת עזרה מקצועית מבעלי מקצוע החל מתהליך הרכישה ועד אחרי קבלת הנכס.

חלק מאותה עזרה הנה פנייה לאיש מקצוע שכל תפקידו הינו בדיקת ליקוי בניה בנכס. ההתקשרות עם המומחה יכולה להיעשות טרם ההתקשרות החוזית, במהלכה וגם אחריה.

בדיקת הנכס על ידי המומחה מתרגמת את איכות הבניה, עמידת הקבלן בתקנים הנדרשים והתאמת המבנה לתכניות של חוות דעת הנדסית מפורטת, בה יציין המומחה את כלל הליקויים שימצאו בנכס. בדיקת ליקוי בניה סוקרת למעשה, גם את מצבו הפיזי של הנכס.

קרי, ליקויים בכל אחת מהמערכות שבו: אינסטלציה, אלומיניום, ריצוף, חשמל, איטום, מעטפת, נגרות וכיוצא בזה וגם את מצבו התכנוני. האם הקבלן בנה עפ"י התכניות שהוגשו לוועדה המקומית!? האם אין חריגות בניה בנכס!? האם הוא סיפק את סל המוצרים לו התחייב עפ"י המפרט שצורף לחוזה. בדיקת הנכס על ידי מומחה תשקף את ערכו האמיתי של הנכס ותגלה את כלל אי ההתאמות שקיימות בו. בכל מקרה בו התגלתה אי התאמה בין התחייבות הקבלן ומה שבוצע בפועל, יידרש הקבלן לבצע התאמות מחדש ולא ימצא עצמו בבעיה. במקרים בהם לא ניתן לגשר על פערים אלו, תידרש פנייה לערכאות משפטיות וחוות הדעת שיקבל הדייר תשמש כאסמכתא לכל דבר ועניין בבית המשפט.

מהו תפקידו של המומחה?

תפקידו של המומחה לציין באופן מדויק את הליקויים תוך ציון החריגות והסטיות שנמצאו בהתאם לסטיות המותרות עפ"י תקן וכמובן יאמוד את הליקויים בערכים אמיתיים תוך הסתמכות על מחירונים מקובלים בענף הבניין. במידה וימצאו ליקויים שלא ניתנים לתיקון דוג' סטייה ממידות המבנה, חריגות בשטח, גובה החללים בנכס וכל ליקוי תכנוני אחר שאינו ניתן לתיקון, יידרש המומחה לציין כי הליקוי אינו ניתן לתיקון ובהתאם גם נגרמת ירידת ערך למבנה ובלתי נמנע להמשך ההליך ע"י פניה מסודרת לשמאי מקרקעין לצורך קביעת גובה ירידת הערך. הפניה למומחה בכל שלב בהליך רכישת הנכס בהכרח תצמצם הוצאות עתידיות מיותרות וגם תגבה את הקונה עם הידע הבסיסי למצבו האמיתי של הנכס. בדומה לעו"ד שאמון על בדיקת מצבו המשפטי של הנכס, כך גם המומחה לבניין בבדיקת ליקוי הבניה אמון על מצבו המבני והתכנוני של הנכס.

מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

השאירו פרטיכם ואנחנו נעזור לכם

    מעוניינים להיכנס לדירה בבטחון ?

    השאירו פרטים ותוכלו להיות בטוחים

    חברת קידום אתרים אורגני חברת קידום אתרים אורגני
    נשמח לעמוד לשירותכם דילוג לתוכן