מורן 9 להבים ת.ד. 937 מיקוד 8533800

איך משפצים דירה מבלי לקרוע את הכיס?

הבית שלנו הוא כנראה הנכס היקר ביותר שרכשנו בחיינו, הוא הירושה שאנחנו רוצים להשאיר לילדים שלנו והוא תעודת הביטוח שלנו לכל צרה שלא תבוא ולכן עלינו להיות בטוחים בכל רגע ורגע שהוא עומד בכל התקנים ואין בו אף ליקוי או תקלה שיכולים לסכן אותנו או את משפחתנו. בדיקת דירה מקיפה של כל המערכות בבית וזה כולל את החשמל, התשתיות, הריצוף, המעלית, המדרגות, הצנרת, הביוב וכל מה שעולה בדעתכם שקשור לבית יכולה לעשות את ההבדל בין רכישת הדירה המושלמת לבין רכישת דירה שתתגלה לאחר מכן כטעות הגדולה בחייכם. שאנחנו קונים רכב בעשרות אלפי שקלים אנחנו לעולם נוותר על הבדיקה המקיפה טרם הרכישה, אז למה שאנחנו רוכשים דירה בכמה מיליונים אנחנו בכלל חושבים על זה? אין לשאלה הזו תשובה הגיונית וזה למעשה מסביר בצורה הברורה ביותר את הטעות שחלקנו עושים.

בודקים לפני שמשפצים – הבדיקות הקשורות בקירות

כל בנייה בישראל צריך לבצע בדק בית על מנת שתוכל לעמוד בתקן מאוד ברור, אם הקבלן שלכם מרשה לעצמו לחפף או לעגל פינות זו לא צריכה להיות הבעיה שלכם אבל כדי למצוא את הליקויים ועיגול הפינות עליכם לעשות בדיקה מקיפה. כולנו ישראלים, כולנו מכירים את השיטה של יהיה בסדר, השיטה שלצערנו הובילה לכך שחלק מהאנשים בישראל הלכו מאיתנו בטרם עת ואם אתם לא רוצים להיות קשורים לסיפורים האלו עליכם לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים לאחר שנמצאו.

אחת הבדיקות המקיפות ביותר קשורה לקירות ואם הקירות התומכים לא יהיו מספיק יציבים או לא יהיו מספיק חזקים זה יכול לעשות נזק בלתי הפיך לדירתכם. גם נזק קטן כמו סדק בקיר או רטיבות יכולים לגרום לאסון במקרה כזה או אחר ולכן אל לנו להקל ראש בשום דבר ולבדוק היטב את הקירות. אם אתם חפצים לבצע שיפוץ מקיף בבית אתם בוודאי שואלים את עצמכם כמה עולה שיפוץ דירה קומפלט והתשובה לכך שרצוי לבצע בדיקה קודם ורק לאחר מכן לבצע את השיפוץ כי אז הוא פשוט יהיה זול יותר כי תדעו בדיוק מה אתם יכולים לעשות.

שיפוץ דירה כללי – המלצות ועלויות

שיפוץ דירה כללי הוא צעד שדורש הרבה מחשבה והרבה תכנון מקדים, זו לא החלטה שמקבלים כך סתם ברגע אחד ולכן עליכם לבדוק היטב את העלויות והצעדים שלכם טרם תחילת התהליך. מבחינת עלויות אתם יכולים לבדוק מחירון שיפוץ דירה ולראות כמעט בדיוק כמה אתם הולכים לשלם, כמובן שכל שיפוץ הוא בפני עצמו אבל בעזרת המחירון תוכלו לקבל כיוון לסכום ממנו תאלצו להיפרד. כאשר מדובר על שיפוץ דירה עלויות זה לא הדבר היחיד שיש לבדוק ובנוסף עליכם לבדוק עם אנשי המקצוע המלצות ודרכים להפוך את ביתכם למעוצב יותר ונוח יותר, אם אתם לא אנשי מקצוע תנו להם לעשות את העבודה כאשר התפקיד שלכם יהיה פשוט להגיד לכם מה אתם רוצים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים