מורן 9 להבים ת.ד. 937 מיקוד 8533800

איתור נזילות בדירה

נזילות מים בדירות או בבניינים הינה בעיה מתסכלת מאוד מאחר וישנו קושי גדול לאיתור הנזילה ותיקונהכאשר מבצעים איתור נזילה במערכות אילו יש צורך להכיר את אופי וצורת ההתקנה של המערכת אותה יש לתקן. נזילות מים מתחלקות למספר סוגים:

נזילות מים גלויות

כאשר מדובר בברז מטפטף, אסלה נוזלת או מיכל הדחה נוזל וצינורות סדוקים אלה הן נזילות קלות מאחר וניתן לאתר את הנזילה באופן מהיר, וכמו כן לתקנם בצורה מהירה מאחר ומדובר באביזרים גלויים לעין והינם חיצוניים.

נזילות מים בצנרות

גם בנזילות אלה הגילוי קל יחסית מאחר שלחץ המים גורם לנזילה להיות בולטת, ובמידה והצינור גלוי המים פורצים החוצה. במידה והצינור מוסתר נראה כתם מים אשר מתפשט ונראה היטב במקום הנזילה. במידה ולא ניתן לאתר את מקום הנזילה ניתן להשתמש בציוד אקוסטי לאיתור הנזילה ולשמוע מהיכן היא מגיעה.

נזילות בצינורות ניקוז

אלו הן נזילות שמקורן בצינורות אשר לא חוברו בצורה מקצועית על פי התקן, או באטם שהתבלה וכדומה. נזילות אלו הינן גורמות להתפרצויות של מים או גורמות לכתמי מים , הן אינן קבועות ורציפות מאחר שעוצמתן תלויה במידת השימוש באותן צינורות, ועל כן גילוי הנזילות הינו קשה ולכן רק אינסטלטור מומחה ובעל ניסיון רב יוכל לאתרן כאשר הוא יאלץ להיעזר בסיב אופטי שמוחדר לתוך הצינור ונותן לו תמונה ברורה ואמיתית של פנים הצינור.

נזילות במערכות הסקה

כאשר הגילוי שלהן עלול להיות מסובך מאחר והשימוש במערכות אלו הינו מועט מאוד ובהפסקות ולכן הנזילה אינה מתגלה במהירות. בנוסף מערכות אלו הינן מערכות משותפות והצנרת המשותפת עוברת בין מספר קומות ולא תמיד ברור היכן נמצאת הנזילה ומי אחראי לתיקונה. גילוי נזילות במערכות אלו מתבצע ע"י מצלמות תרמיות שמראות את שינוי הטמפרטורה בקיר או ברצפה ומאפשרת איתור מדויק של מקום הנזילה.

תיקוני צנרת מקצועיים

תיקוני צנרת הם דבר שרובנו מעדיפים לא להיתקל בו. אולם לרוב אין מנוס מכך – תקלות בצנרת הביתית הן עניין נפוץ יחסית, במיוחד כאשר הצנרת בבית או בבניין מתחילה להתיישן.

תיקוני צנרת

התקלה הנפוצה ביותר שקיימת בצינורות מים היא דליפה או פיצוץ. למעשה, ברוב המקרים מדובר בפיצוץ בצנרת, אשר נוצר כאשר הצינור מתיישן מאד וכבר אינו עומד בלחץ המים שבתוכו, או, במקרים שנפוצים יותר בארצות קרות, כאשר המים שבצינור קופאים – הקור עלול לגרום לפיצוץ. 

אך איך העבודה מתבצעת?

ניקח לדוגמה דירה בתל אביב, במקרה של פיצוץ בצנרת ישנו צורך דחוף בתיקוני צנרת ולשם כך נחפש אינסטלטור בתל אביב לטובת התיקון. תיקוני צנרת בעקבות פיצוץ נעשים בדרך כלל באמצעות החלפה של קטע הצינור שבו אירע הפיצוץ, בקטע צינור אחר.

לעיתים חותכים את האזור שבו אירע הפיצוץ ומתקינים במקומו מחבר מיוחד, אשר מחבר בין שני חלקי הצינור החתוכים. כל זאת נכון כאשר מדובר על צנרת מפלסטיק, אשר נפוצה כיום. אם הצנרת שלכם ישנה, ועשויה ממתכת, יהיה לכם צורך בתיקוני צנרת מורכבים בהרבה, הכוללים חיתוך והלחמה. תיקוני צנרת חייבים להיעשות על ידי אינסטלאטור מוסמך, מומחה ומקצועי, אשר יוכל לאתר את מקור הבעיה באופן מדויק, ולבצע את התיקון בצורה מושלמת. בנוסף, במרבית המקרים של תיקוני צנרת יש צורך בקידוח לתוך קיר או בשבירה של בלטות, כך שמדובר תמיד בעבודה מורכבת, שמומלץ לא לבצע לבד.

איתור נזילות בדירה

תוכן עניינים

מאמרים נוספים