מורן 9 להבים ת.ד. 937 מיקוד 8533800

חשיבות ביצוע בדק טרם קניית דירה חדשה

מתכננים לבצע קניית דירה חדשה? מחפשים כרגע דירה שקטה שחלונותיה פונים לחוף הים, או אולי דירה הנמצאת במקום סואן בעיר כדי להיות במרכז העניינים וקרובים לכל מקומות הבילוי? רכישת דירה היא נושא מורכב המצריך תכנון מראש, שכן איש אינו מעוניין להשקיע ולקחת משכנתא ולגלות בסופו של דבר שהדירה אינה שווה את ההוצאות הכספיות. משום כך, חשוב לעשות בדק בית לדירה חדשה, לבדוק שאין בה ליקויים ולוודא שהיא עומדת בכל התקנים.

כיצד מתבצע בדק לדירה חדשה?

את בדק הבית לדירה מבצע האדריכל ניר גורוביץ' וידר, המוסמך לביצוע בדק בית ובעל ניסיון רב בתחום. אחת הבדיקות הנפוצות היא בדיקת מערכות הבית: בדיקה של מערכות כמו אינסטלציה ומערכת החשמל. במהלך בדיקת האינסטלציה נבדקים הצינורות ומערכת הניקוז. בדיקה זו נועדה למנוע מצבים של רטיבות בבית.

בבתים ישנים ייתכן שיהיה צורך להחליף את הצנרת, ואילו בבתים החדשים שבהם עדיין לא השתמשו בצנרת, ייתכנו ליקויים שיצריכו חיזוק ושיפוץ. בדיקת מערכת החשמל היא בדיקה הכרחית לשמירה על ביטחון הדיירים. הבדיקה מאפשרת לגלות חוטי חשמל שנותקו ממקומם או הארקה שבוצעה באופן לקוי. בדיקה נוספת היא בדיקת איטום ונזילות. במסגרת בדיקה זו בודקים המהנדסים את חוזק הדירה ואיטומו. הבדיקה נועדה למנוע נזילות ורטיבות ולהבטיח את שחלקים כמו המחסן או הגג חסינים מפני גשם זלעפות. אחרי הכול, לא נעים לגלות גג מטפטף בחורף כשסערה משתוללת בחוץ.

מדוע חשוב לבצע בדיקה?

מטבע הדברים אנשים נוטים להתעצל כאשר מדובר בביצוע בדיקות לדירה שהם רוצים לקנות ואינם ששים לשלם תוספת תשלום עבור בדיקת בדק בית. העניין הוא שאם לא מבצעים בדק בית כמו שצריך, כל ההשקעה במשכנתא ובשיפוצים עלולה ללכת לטמיון. אלה כמה טעויות נפוצות המונעות מאנשים לפנות למקצוענים ולבקש עזרה בביצוע:

  • "בדקתי בעצמי והכול טוב" – כדי לעקור שן כואבת פונים לרופא שיניים ולא מנסים לעקור אותה בעצמנו. בדומה לכך, בעניין של בדק בית יש צורך להתייעץ עם מומחים. גם אם בדקנו את כל התקרות ולא ראינו כתמים שחורים המעידים על רטיבות, אין זה אומר שלא צריך לבדוק את מצב הצמרת.
  • דירה בשכירות – אנשים רבים נמנעים מלבצע בדק בית כשמדובר בדירת שכירות, שהרי הדירה בלאו הכי לא שלהם, אז למה להשקיע? גם כשבאים לבדוק דירה למטרות שכירות חשוב לבדוק את האינסטלציה ומערכת החשמל שלה. ליקויים בדירה עלולים לפגוע באיכות החיים ולאכזב את הגרים בשכירות שנאלצים לשלם אלפי שקלים בכל חודש עבור דירה שיש לה ליקויים חמורים.
  • בית "מהניילונים" – קניית דירה חדשה מקבלן נחשבת על פניו לבטוחה, אך לא כך הדבר. אל תקנו חתול בשק. אחוז ניכר מדירות חדשות מגיעות עם ליקויי בניה, חלקם אפילו מהותיים. כדי לעבור לדירה החדשה בראש שקט, מומלץ לבצע בדק בית לדירה חדשה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים