מורן 9 להבים ת.ד. 937 מיקוד 8533800

ייבוש תת רצפתי בדק בית ומה שביניהם

סביר להניח שכבר יצא לכם לשמוע את הביטוי "בדק בית". יתרה מזאת, סביר להניח שיצא לכם לשמוע את הביטוי שלא בהקשר המקורי שלו, אלא כהשאלה. עד כדי כך הוא חזק ומשמעותי. אם נחזור לרגע למשמעות המקורית שלו, אפשר להגיד שכשמו כן הוא. בדיקה שנועדה לבחון מה מצבו של בית, לרוב לפני מכירה או לפני אכלוס שלו. זוהי הזדמנות לבדוק מה מצבו של הבית, האם הוא כשיר למגורים, האם אין בו כשלים שיכולים להתגלות מאוחר מדיי, ולתקן מבעוד מועד.

ישנם חוקים מסודרים ורציניים הקובעים מהו בדק בית, ובכל מקרה, על דבר אחד אין עוררין. זאת הזדמנות פז לבדוק מה קורה, כולל מה קורה מתחת לפני השטח וסמוי מן העין, ולטפל. כאשר אנחנו רוכשים דירה מקבלן, אנחנו רוצים להאמין שהכל נעשה לפי הספר, ושום פרט לא התפספס. למציאות, לעומת זאת, יש לעתים תכניות אחרות. אי אפשר לדעת אם לא נגרמה טעות אנוש, או גרוע מכך, אם לא ויתרו על סעיפים שלמים שיבטיחו לכם את הבטיחות שמגיעה לכם. כלומר, חשוב לבדוק.

בדיקת רטיבות: לא תאמינו כמה שזה חשוב

באופן אינטואיטיבי, כשאומרים לנו "רטיבות", אנחנו חושבים על רטיבות שנראית לעין. רטיבות היא לא תמיד ככה. נהפוך הוא. פעמים רבות, הרטיבות היא סמויה מן העין, בצינורות, מתחת לאריחים מסתתרת לה, מצטברת, וכשאנחנו מגלים אותה, מסתבר לנו שאנחנו נכנסים להוצאה כבדה במיוחד כדי לתקן. זה מצב בו אנחנו צריכים להיעזר בתחום ייבוש תת רצפתי, כלומר ייבוש של מים שאנחנו לא רואים, אבל מכשור מתקדם ואיכותי מבשר לנו מעבר לכל ספק שהוא שם.

השלב הראשון, אנשי המקצוע שלנו בוחנים את התקלה, מאזינים לנתונים ומנסים לבצע הערכה על שיטת העבודה המומלצת. השלב השני הוא שימוש במכשור מתקדם שנועד לאתר את הרטיבות, שכאמור, לא מיד אנחנו רואים. מדובר במכשיר בשם פרוטימטר אשר בודק לחות, גם כשאנחנו לא רואים את אותה לחות בעין הבלתי מזוינת. רק לאחר מכן אנחנו יכולים להגיד שזכינו לקבלת התמונה המלאה.

ומה לאחר הבדיקה?

רטיבות ובתים לא הולכים ביחד, על כך אין עוררין. אי לכך, צריך לרדת לשורש הבעיה ולטפל כמו שצריך. חשוב לציין שרטיבות מחלישה את התשתיות, מה שבסופו של דבר עלול להתגלות לנו בשלב מאוחר יחסית, כשאנחנו נדרשים לתיקון של אלפי שקלים רבים. יתרה מזאת, רטיבות מביאה עובש. עובש יכול להפריע לדרכי הנשימה ולסכן את הבריאות שלנו, במיוחד אם בבית מתגוררת אוכלוסייה מבוגרת או ילדים קטנים.

בדק בית וייבוש תת רצפתי מצריכים שימוש במכשור מיוחד והיערכות מראש, ואנחנו במשרד יודעים להגיד בדיוק מתי נדרש לבצע ייבוש ויש לצאת לדרך בהקדם, ומתי לא. בכל מקרה, טוב לדעת לקראת רכישת נכס, מה מצבו, מה גלוי לעין, ולא פחות חשוב, מה סמוי מן העין.

ייבוש תת רצפתי, בדיקת רטיבות בדק בית ומה שביניהם - ניר גורביץ וידר

תוכן עניינים

מאמרים נוספים