מורן 9 להבים ת.ד. 937 מיקוד 8533800

מחיר בדק בית – לפי מה נקבעת עלות בדק בית?

אז קודם אתחיל במובן הרחב והכללי ביותר. דעתי ולו רק בגלל שאני משמש כמומחה הנה שעלות בדק בית זניחה ביחס לשאר העלויות הכרוכות ברכישת נכס.

ואם נשווה זאת למקצועות מקבילים באותו עולם, הרי שעמלת התיווך, שכ"ט עו"ד, שמאות, עלות פתיחת תיק, מיסים שונים הנדרשים מכם בהליך כולם יקרים לאין ערוך מעלות חוות דעת ובנינו לכולם יש אינטרס שתיקנו את הנכס.

כל מחירון בדק בית שתחפשו באינטרנט פשוט לא יהיה מדויק דיו.

משמעות ותמחור חוות הדעת

חוות דעת לעומת זאת, איננה מציגה אף פעם את הבית באור חיובי נהפוך הוא, היא מציינת רק את הפגמים במבנה. ועדין אתם שואלים כמה עולה בדיקה.

הרבה פעמים שואלים אותי למה אני יקר, או תעשה הנחה אחי. ואני תמיד אומר, בדקת כמה עולה חוות דעת לפני שפנית אלי, לרוב אין תשובה, או תשובה מתחמקת. למה? כמה.

אז כמו בכל תחום טווח המחירים יכול לנוע מחברות הלוקחות 1,300 ₪ ל 3,500₪ ויותר לבדיקת דירות. כשמדובר בבתים פרטיים המחירים נעים בין 2,100₪ ל-5,000 ₪ תלוי גודל הנכס ומורכבותו. וכמובן, על הספקטרום הזה ניתן למצוא גם יותר זולים וגם הרבה יותר יקרים.

מחיר בדק בית

בדק בית מחירון – הרכב מחיר בדק בית או חוות דעת

אז בשביל לבדוק בכלל ממה נגזר שכ"ט, יש לשקלל מספר מרכיבים בהם, זמן עבודה, נסיעות, וזמן הכנת חוות הדעת. אלו שלושת המרכיבים העיקריים.

כמובן שאוכל להוסיף על זה ביטוחים, מיסים, קידום אורגני או ממומן לאלו שמקדמים עצמם, רכישת כלי עבודה וכיולם עב"ס שנתי כולל חידוש מעת לעת.

מבלי לסבך, כשבוחנים רק את 3 הרכיבים הראשונים בתהליך בדיקת ליקויי בניה ובדק בית, נסיעה, בדיקה והכנת חוות הדעת רק זה כשלעצמו מסתכם ב 3-4 שעות קל.

כאשר הבודק מאוד מיומן, ניתן לצמצם את לו"ז, עם זאת הטולרנס קטן. במידה וקח שכ"ט ממוצע של 1500₪ בהפחתה של עלויות נגלה במהרה, שעל מנת שבודק יוכל להתקיים הוא חייב לבצע יותר מחוות דעת אחת ליום עבודה, אחרת עדיף לו לשבת במשרד או לעבוד תחת קבלן המשלם לו מדי חודש בחודשו מבלי לדאוג להביא עבודה, לשלם פנסיה והפרשות כל חודש.

וכמו שאמרתי גם אם נבחן שכ"ט של בעלי מקצועות אחרים שאינם דואגים בהכרח לבעל הנכס, נמצא שעלות חוות דעת הנה סבירה ומשרתת לאין ערוך את בעל הנכס משאר ההוצאות להם הוא מחוייב בלווה הכי.

קשיים בהתמודדות מול קבלנים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים